Zielone Szkoły 2022 – Wielkopolska, Szlak Piastowski

OBOWIĄZKOWA WYCIECZKA SZKOLNA – SZLAK PIASTOWSKI

Zapisy na terminy kwiecień – czerwiec 2022 rozpoczęte

Szlak Piastowski to przygoda z walorem historycznym. To tu znajdują się najcenniejsze obiekty i zabytki związane z początkami państwa a nawet znacznie wcześniejszymi…

Główne atrakcje dla dzieci w Wielkopolsce:

  • Kruszwica – poznacie legendę o okrutnym Popiele i wdrapiecie się na Mysią Wieżę. Zachwyci Was z góry widok jeziora Gopło, po którym można popływać statkiem Rusałka. Zajrzyjmy do Kolegiaty – niezwykłej, jednej z najstarszych polskich świątyń.
  • Biskupin – Muzeum Archeologiczne – jedno z najciekawszych miejsc na Szlaku Piastowskim  Oprócz zwiedzania namawiamy do rezerwacji warsztaty: lepienie naczyń z gliny, tkactwo, ozdoby. Można podglądać twórców i rzemieślników. Robione przez nich ozdoby można na miejscu kupić.
  • Kolejka wąskotorowa – przejazd ciuchcią lub drezyną na przykład ze Żnina do Biskupina. W Wenecji zatrzymamy się w skansenie kolejki – Muzeum Kolejki Wąskotorowej.
  • Gniezno – katedra gnieźnieńska ze słynnymi drzwiami oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie obejrzycie między innymi replikę insygniów koronacyjnych Kazimierza Wielkiego.
  • Ostrów Lednicki Muzeum Pierwszych Piastów. To zespół osadniczy z X-XI wieku – jeden z ważniejszych ośrodków monarchii piastowskiej. Zdaniem wielu naukowców właśnie tu odbył się w 966 roku chrzest Polski.
  • Szlak Piastowski to również duże niespodzianki. Dla kochających historie o dinozaurach – Zaurolandia – Rodzinny Park Rozrywki w Rogowie. Dla wielbicieli dzikiego Zachodu – miasteczko-western Silverado City w Bożejewiczkach
  • Pałace w Kórniku i Rogalinie – pięknie odnowione, z zadbanymi parkami i zabytkami przyrody.
  • PoznańStolica Wielkopolski. Obejrzyjmy: Stare Miasto, katedrę, Ratusz i koziołki poznańskie, Bramę Poznania ICHOT, Zamek Królewski w Poznaniu. Zapraszamy małych i dużych na warsztaty w Rogalowym Muzeum Poznania oraz w Poznańskim Muzeum Pyry.

Wielką atrakcją jest Poznańska Malta. Atrakcje Malty to: zjazdy kolejką górską, zoo, Termy Maltańskie, park linowy. Można tu jeździć na rowerze, ale też… na nartach, na sztucznym stoku Malta Ski.


Przykładowe programy

SZLAK PIASTOWSKI: KRUSZWICA, BISKUPIN, GNIEZNO – 2 dni

Kruszwica: Mysia Wieża • Muzeum Archeologiczne w Biskupinie → Gniezno: Muzeum Początków Państwa Polskiego, katedra gnieźnieńska.

Koszt – 410 zł*
SZLAK PIASTOWSKI: KRUSZWICA, BISKUPIN, GNIEZNO, POZNAŃ, KÓRNIK – 3 dni

Kruszwica: Mysia Wieża • Muzeum Archeologiczne w Biskupinie → Gniezno: Muzeum Początków Państwa Polskiego, katedra gnieźnieńska • Poznań: Stare Miasto, katedra, Ratusz i koziołki poznańskie → Zamek w Kórniku.

Koszt – 620 zł*

*przy 45-55 uczestnikach

Koszt zawiera – opieka pilota, usługi przewodnika, transport autokarem, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW, zakwaterowanie i wyżywienie, podatek VAT, bezpłatne miejsca dla opiekunów – 1 na 15 uczestników.


Autor: Aneta