Zielone Szkoły 2022 – Roztocze – najbardziej słoneczny zakątek w Polsce

ROZTOCZE TO NAJLEPSZY KIERUNEK IMPREZ SZKOLNYCH:

Dla kochających przyrodę i zachwycające wędrówki do miejsc zapierających oddech. Zobaczcie Stawy Echo, Bukowa Góra, szumy na Tanwi.

Dla aktywnych, bo właśnie tu odbywają się zajęcia survivalowe, wycieczki pendzokami i wozami terenowymi po leśnych zakamarkach, gry miejskie i terenowe, spływy kajakowe, zajęcia w parkach linowych, laboratoria na temat Roztoczańskiego Parku Narodowego…

Dla miłośników perełek zabytków architektury Zamość zadowoli gusta każdego turysty, tego starszego jak i młodszego.

Dla lubiących rozrywki naukowe i sportowe – Park Rozrywki Zoom Natury w Janowie Lubelskim oferuje warsztaty w nowoczesnych laboratoriach, a także park rozrywki, park linowy, boisko, kino ….

Dla chętnych do spotkań z ciekawymi ludźmi – zapraszamy do pasieki i skansenu Muzeum Pszczelarstwa Ulik oraz na warsztaty w Olejarni Świątecznej i Skansenie Olejarskim.


Przykładowe programy wycieczek 3-dniowych

ROZTOCZE, ZAMOŚĆ,  ZAGRODA GUCIÓW, SZUMY NA TANWI

Zwierzyniec • Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego • Bukowa Góra • kościół Na Wodzie • Stawy Echo  Zamość: spacer po rynku, ratusz z kamienicami, katedra, arsenał i fortyfikacje miasta • Zwierzyniec, Bukowa Góra, Stawy Echo, Zamość  Zagroda Guciów  Susiec: rezerwat Szumy na Tanwi.

Koszt – 594 zł* – 3 dni
ROZTOCZE, ZAMOŚĆ,  SZUMY NA TANWI, LABORATORIUM RPN

Zwierzyniec, Bukowa Góra, Stawy Echo, Zamość  Susiec: rezerwat Szumy na Tanwi  kamieniołomy w Józefowie  kaplica św. Rocha w Krasnobrodzie  wizyta w Szczebrzeszynie  wyprawa przyrodnicza „Laboratorium RPN”: rozpoznawanie krzewów i drzew • „Laboratorium lessowe” • zadania na orientacje w terenie, praca z mapą, rozpoznawanie kierunków świata, poszukiwanie kierunków kontrolnych.

Koszt – 594 zł* – 3 dni
ROZTOCZE, ZAMOŚĆ, GRY TERENOWE, LABORATORIUM RPN

Zwierzyniec, Bukowa Góra, Stawy Echo, Zamość  gra terenowa „Pędź pendzokiem ze Sztukmistrzem” – wędrówka na „pendzokach” – 4-kołowych rowerach  • „Sztukmistrzowski majstersztyk” – wyprawa wozami terenowymi z Bagiennym Bractwem Obserwatorów Terenowych • zabawy terenowe, wyprawa przyrodnicza „Laboratorium RPN”: rozpoznawanie krzewów i drzew • „Laboratorium lessowe”, zadania na orientację w terenie, praca z mapą, rozpoznawanie kierunków świata, poszukiwanie kierunków kontrolnych.

Koszt – 632 zł* – 3 dni
ROZTOCZE, ZAMOŚĆ,  ZAGRODA GUCIÓW, DZIEŃ SPORTU I ZABAWY

Zwierzyniec, Bukowa Góra, Stawy Echo, Zamość  Zagroda Guciów  „Sztukmistrzowski majstersztyk” – wyprawa wozami terenowymi z Bagiennym Bractwem Obserwatorów Terenowych, zabawy terenowe • park linowy.

 Koszt – 660 zł* – 3 dni 
ROZTOCZE, ZAMOŚĆ,  ZOOM NATURY – ZABAWA NA MAXA

Zwierzyniec, Bukowa Góra, Stawy Echo, Zamość  zabawy integracyjne i warsztaty tematyczne na terenie Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim z nowoczesnymi laboratoriami, parkiem linowym, boiskiem, kinem i innymi atrakcjami edukacyjnymi. Dla starszych uczestników – Zoom Exit Room – gra akcji na żywo przeniesiona z wirtualnego świata.

Koszt – 699 zł* – 3 dni 

* przy 45-55 uczestnikach

Koszt zawiera – opieka pilota, usługi przewodnika, transport autokarem, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW, zakwaterowanie i wyżywienie, podatek VAT, bezpłatne miejsca dla opiekunów – 1 na 15 uczestników.


Autor: Aneta