WARSZAWSKIE PARKI – Park Dreszera

PARK DRESZERA, właściwie PARK GENERAŁA GUSTAWA ORLICZ-DRESZERA na warszawskim MOKOTOWIE, to doskonałe miejsce na spacer, zabawę, spotkania w grupie przyjaciół i LEKCJE PRZYRODY. Szczególnie teraz.

DLACZEGO PARK DRESZERA?

  • jest bezpieczny; ogrodzony i z przejrzystym układem alejek,
  • ze względu na walory estetyczne: poznamy dorodne kasztanowce, lipy amerykańskie, rododendrony, trzmieliny, bluszcz, barwinek, runiankę, a także śnieguliczki, forsycje, czarny bez,
  • w parku dowiemy się jakie są prowadzone specjalistyczne zabiegi chroniące rośliny i zwierzęta,
  • nauczymy się zwracać uwagę zmiany w świecie roślin i zwierząt w różnych porach roku,
  • nauczmy się dbać, a przynajmniej nie szkodzić drzewom, naszym sprzymierzeńcom w walce z zanieczyszczonym powietrzem,
  • zobaczymy budki lęgowe zawieszone w parku oraz hotel dla owadów,
  • dowiemy się również kto mieszka w parku, zrobimy sobie fotkę w zielonym otoczeniu, poprzytulamy się do drzew, pobawimy w parkowych zakątkach.

A bardziej aktywnych zapraszamy na grę terenową.

Uwaga będą nagrody

PARK GENERAŁA GUSTAWA ORLICZ-DRESZERA założono w 1938 r. w czasie prezydentury Stefana Starzyńskiego, w obszarze fosy dawnego Fortu Mokotowskiego. Położony jest między ulicami: Ursynowską, Puławską, Odyńca i Krasickiego.

W czasie Powstania Warszawskiego, na terenie parku toczyły się walki. To tutaj znajdował się jeden z największych na terenie Warszawy, tymczasowy cmentarz. O tych tragicznych wydarzeniach przypomina głaz – pomnik „Mokotów Walczący 1944” poświęcony m.in. żołnierzom AK pułku „Baszta.

Park Dreszera utrzymany jest w stylu modernistycznym. Centralnie, przez całą długość biegnie szeroka aleja główna obsadzona głównie lipami amerykańskimi. Od niej odchodzą poprzecznie alejki. Pośrodku głównej alei znajduje się fontanna, dalej alejka z wazami, gdzie rosną ozdobne, białe, różowe i czerwone rododendrony.

W parku zwracają uwagę wspaniałe kasztanowce oraz lipy amerykańskie. Drzewa pięknie porasta bluszcz zwyczajny. Przy pomniku „Mokotów Walczący – 1944” znajduje się trzmielina – krzew o zimozielonych liściach (zielono – białych). Szczególna dbałością otoczone są również reprezentacyjne trawniki.

Latem podziwiać można rabaty kwiatowe.


Zapraszamy grupy szkolne na wycieczki i lekcje przyrody:

http://wirtur.pl/wp-content/uploads/katalog_2021_wirtur.pdf

RATUJMY NASZĄ PLANETĘ – EKOLOGICZNE WARSZTATY W PARKACH WARSZAWY (21/D1/012)

PUSZCZA KAMPINOSKA – WARSZTATY EKOLOGICZNE RATUJMY NASZĄ PLANETĘ (21/D1/067)

RATUJMY ŚWIAT – ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI (21/D1/096)


Autor: Aneta