Najwyższe wieżowce, drapacze chmur, niebotyki w Warszawie

Zapraszamy Was na niezwykłą wycieczkę po WARSZAWIE XXI wieku.

Tylko tu zobaczycie tak bardzo dynamiczne zmiany i rozwój europejskiego miasta

Ogromne, nowoczesne wieżowce, jedyne w Polsce metro i jego najpiękniejsze stacje, Stadion Narodowy, galerie handlowe ściągające światowe marki modowe, dbałość o zieloną przestrzeń aglomeracji miejskiej.

W Warszawie znajduje się blisko 50 budynków mających ponad 65 m wysokości i ponad 50 o wysokości od 70 m do 350 m. Są one w różnych etapach realizacji. Wieżowce te należą do najwyższych w Polsce.

Gdzie są usytuowane Jakie jest ich przeznaczenie Jak bardzo zmieniają charakter miasta Czy miasto staje się bardziej funkcjonalne i piękniejsze

Zapraszamy na wycieczkę i podzielenie się własnymi opiniami.

W pierwszej kolejności udamy się na Rondo Daszyńskiego, okolice ulicy Chmielnej, Jana Pawła II i ulicę Grzybowską. Przy Rondzie Daszyńskiego obejrzymy kilka kolosów, przed wojną nazywanych niebotykami:

 • Warsaw UNIT – 200-metrowy biurowiec w narożniku ulic Prostej i Pańskiej. Kompleks będzie miał 57 000 m² powierzchni biurowej i 45 kondygnacji. Na ostatnim piętrze ma być restauracja. Kto wie – może tam wypijemy małą czarną przyglądając się Warszawie z tak wysoka? Ponadto inna ciekawostka – Dragon Skin. Po raz pierwszy w Polsce – elewacja z fasadą kinetyczną, złożoną z kilku tysięcy ruchomych płytek. Płytki reagując na podmuchy wiatru robią niesamowite wrażenie.
 • Skyliner – budynek biurowy znajdujący się przy ulicy Prostej 67. Jego wysokość to 195 metrów. Zarząd Skyliner ma w planach 30 poziomów biurowych oraz 4 poziomy przeznaczone na cele handlowo-usługowe. Czy te nadzieje spełnia się?
 • The Warsaw Hub (pierwotnie Sienna Tower) to zespół budynków znajdujący się przy Rondzie Daszyńskiego, w rejonie ulic Towarowej i Prostej. Kompleks budynków składa się z trzech wież: dwóch o wysokości 130 m oraz jednej 85 m. Od strony ronda są one połączone wspólnym podium.
 • Generation Park – kompleks trzech budynków biurowych zlokalizowanych jest przy Łuckiej 23/25, Wroniej 36 i Towarowej 26-28. Powierzchnia biurowa tego wielopiętrowego kompleksu wynosi 84000 metrów kwadratowych i miała być oddana do użytku w końcu marca tego roku. Jeden z wieżowców ma 35 kondygnacji, pozostałe dwa – po 11 z dwoma kondygnacjami podziemnymi.

Jadąc w kierunku północnym ulicą Towarową skręcimy w ulicę Grzybowską. A tu jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w Warszawie:

 • plac Europejski i Warsaw Spire – to kompleks budynków biurowych przy placu Europejskim 1, 2 i 6. W jego skład wchodzą trzy budynki: 180-metrowy wieżowiec (z iglicami 220-metrowy) oraz dwa budynki boczne o wysokości 55 m. Ich całkowita powierzchnia to około 100 000 m². Kompleks został oficjalnie oddany do użytku 12 maja 2016 i jest drugim co do wysokości wieżowcem w Warszawie – po Pałacu Kultury i Nauki – i jednym z najwyższych biurowców w Europie. Wewnątrz placu Europejskiego zobaczycie przestronny plac otoczonymi terenami zielonymi. Inwestor posadził tam 140 drzew i ok. 14 tysięcy innych roślin. Jest także jeziorko i długi na 120 metrów kaskadowy strumień. Doskonałe miejsce na zrobienie sobie fotki z pobytu w Warszawie. Warsaw Spire to najwyższy biurowiec w stolicy, ale wkrótce zostanie on zdetronizowany przez powstający w okolicy Dworca Centralnego wieżowiec:
 • Varso Tower – ten ma być wyższy nawet od Pałacu Kultury i Nauki. Powstaje na rogu ulicy Chmielnej i alei Jana Pawła II. Będzie to piąty pod względem wysokości budynek w Europie i zarazem najwyższy w Unii Europejskiej. W jego skład wejdą trzy budynki: 230-metrowa wieża główna (z ażurową iglicą – 310 m) i dwa wieżowce o wysokości 90 i 81 m. Na wysokości 230 metrów będzie ogólnodostępny taras widokowy, a na 46 i 47 piętrze – restauracja.

Jeszcze bardziej na północ od Warsaw Spire , przy ulicy Chłodnej 51 mieści się:

 • Warsaw Trade Tower – trzeci do wysokości drapacz chmur w Warszawie ma 208 metrów wysokości i powstawał w latach 1997–1999, jako Warszawskie Centrum Daewoo. Wieża stoi na 6-piętrowym podium a fundament sięga 11 metrów pod ziemię. Na szczycie wieżowca – 26-metrowa iglica. Warsaw Trade Tower ma 45 kondygnacji, trzy znajdują się pod ziemią.

Jakie inne jeszcze obejrzycie „drapacze chmur”? Czy Was zachwycą?

Jeśli na wycieczkę udamy się autokarem, to zapraszamy do podziwiania:

 • Przy ul. Świętokrzyskiej 36 – Skysawa
 • Przy Jana Pawła II 22 – Q22, którego nazwa „Q” odnosi się do struktury kryształu kwarcu
 • Rondo ONZ to biurowiec Rondo 1 (40-piętrowa przeszkolona wieża i 10-piętrowy budynek o fasadzie z nieprzejrzystego matowego szkła
 • Twarda 4 – Cosmopolitan (44 piętra i 169 m wysokości)
 • InterContinental pięciogwiazdkowy hotel przy ul. Emilii Plater 49 – jeden z najwyższych ekskluzywnych hoteli w Europie.

Ponadto:

Osiedle Browary Warszawskie

pasaż – Nowa mennica


Oferta wycieczek szkolnych szlakiem Nowoczesnej Warszawy:

http://wirtur.pl/wycieczki-szkolne-1-dniowe/

 1. WARSZAWA DAWNIEJ I DZIŚ – STREET ART W WARSZAWIE (21/D1/002)

http://wirtur.pl/…/oferta-kilkudniowych-wycieczek-do…/


Autor: Aneta