Lekcja przyrody w Twojej szkole!

Zaproszenie na przyrodniczą edukację

  1. POZNAJEMY PRZYRODĘ. LEKCJA PRZYRODY W SZKOLE*

Pogadanka o przyrodzie w różnych porach roku, o zwierzętach, i zmieniającej się szacie roślinnej w lesie, na łące i w polu. Zwierzęta polskich lasów, Piętra lasu, Mieszkańcy puszczy. Zagadki „Nasi sąsiedzi – jaki to ptak?”. Zajęcia wzbogacone wieloma zdjęciami, niezwykłymi opowieściami, nagrodami dla aktywnych uczestników zajęć a zwłaszcza konkursów. Materiały otrzymują bezpłatnie uczestnicy lekcji.

  1. PO CO LUDZIOM DZIKA NATURA? LEKCJA W SZKOLE*

Pokaz zdjęć i pogadanka na temat gatunków zwierząt, które „od zawsze” towarzyszą ludziom, także w wielkich miastach. Jaki sens ma ochrona przyrody? Zajęcia z elementami warsztatów (np.  wykonywanie prostych karmników lub pojników i budek dla ptaków).

Koszt lekcji dla klasy do 30 osób  – 100zl.

Koszt zawiera – przeprowadzenie lekcji, bezpłatne informatory, broszury, plakaty.

*Bezpłatnie – dla wszystkich korzystających z wyjazdów szkolnych realizowanych od 1.01 do 20.04.2018r.

Lekcje realizowane są przez przyrodnika, dziennikarza i ekologa – Pana Arkadiusza Szarańca.

 

PRZYRODNICZE WYCIECZKI AUTOKAROWE:

  1. PUSZCZA KAMPINOSKA, WARSZTATY W DWORZE STRZYŻEW

Spacer ścieżką edukacyjną w głąb Puszczy Kampinoskiej → zaproszenie do Dworu Strzyżew: spotkanie z panią ochmistrzynią →  warsztaty kulinarne: lepienie i pieczenie drożdżowych ludków → zabawy rekreacyjne: polowanie na lisa, wyścig „z plecakiem”, ciuciubabka, kołowrotek → ognisko (kiełbaski własne).

Cena/osoba1 dzień20 osób – 118zł30 osób – 93zł40 osób – 82zł45 osób – 75zł
  1. PUSZCZA KAMPINOSKA, INTEGRACJA W JULINKU

Spotkanie w Centrum Edukacji w Izabelinie – ciekawe opowieści o Puszczy Kampinoskiej, zajęcia na wybrane tematy, wędrówka ścieżką dydaktyczną z przyrodnikiem w głąb Puszczy Kampinoskiej, multimedialna wystawa przyrodnicza → Park Rozrywki Julinek: Ekologiczne podchody ścieżkami puszczy na terenie wydm śródlądowych – Biała Góra i Jeże → ognisko z kiełbaskami.

Cena/osoba1 dzień20 osób – 92zł30 osób – 75zł40 osób – 66zł45 osób – 63zł
  1. WYPRAWA DO LASU, WARSZTATY TROPÓW ZWIERZĄT

Wędrówka z leśnikiem w głąb lasu, warsztaty przyrodnicze z tropów zwierząt, rozpoznawanie drzew, runa leśnego, mieszkańców lasu, zbieranie skarbów lasu → przygotowywanie medali z masy solnej z tropem zwierząt → ciepły posiłek.

Cena/osoba1 dzień20 osób – 130zł30 osób – 103zł40 osób – 96zł45 osób – 90zł
  1. SADZIMY LAS, SPOTKANIE W LEŚNICZÓWCE PARYŻ

Wędrówka z leśnikiem w głąb lasu do wydzielonego zagajnika, gdzie każdy uczestnik posadzi swoje drzewko, rozpoznawanie drzew, runa leśnego, mieszkańców lasu → warsztaty pieczenia pizzy wewnątrz leśniczówki, pod opieką pani gospodyni, biesiada.

Cena/osoba1 dzień20 osób – 130zł30 osób – 112zł40 osób – 100zł45 osób – 95zł
  1. WODA TO ŻYCIE – PRZYRODA POLSKICH RZEK I JEZIOR (STAJNIA W KĘPIE KIEŁPIŃSKIEJ)

Wycieczka zaprzęgami konnymi nad Wisłę na terenie Natura 2010, warsztaty i obserwacja najrzadszych gatunków ptaków gnieżdżących się stale na wiślanych brzegach aglomeracji, gady, ptasie zwyczaje, zabawa na placu zabaw, ognisko, (kiełbaski własne lub za dodatkową opłatą), quizy, zagadki przyrodnicze z ciekawymi nagrodami (w razie niepogody – zabawa w sali kominkowej).

Cena/osoba1 dzień20 osób – 118zł30 osób – 93zł40 osób – 82zł45 osób – 75zł

 

Koszt zawiera – opieka pilota, transport autokarem, realizacja programu, ubezpieczenie NNW po dostarczeniu listy uczestników, podatek VAT.

  1. BARKĄ PO WIŚLE

rejs oszkloną, podgrzewaną Barką po Porcie Czerniakowskim i po Wiśle, warsztaty i obserwacja najrzadszych gatunków ptaków gnieżdżących się stale na wiślanych brzegach aglomeracji, gady, ptaki (orły bieliki herbowe)

(dojazd własny – koszt 45zł/os),

Artykuł napisany przez