Walentynkowe i Karnawałowe Imprezy Szkolne 2018

KALENDARZ WYCIECZEK SZKOLNYCH

STYCZEŃ & LUTY 2018

Walentynki i Karnawał:

 

  1. WARSZAWA NOCĄ W BLASKU ŚWIĄTECZNYCH OZDÓB

Najpiękniejsze ulice, place, mosty i zabytki Warszawy widziane w nocnej scenerii w blasku świątecznych ozdób. Wycieczka może być wzbogacona atrakcjami dodatkowo płatnymi: czekoladowe warsztaty w pijalni Wedel, zabawa w sali zabaw, pizza-party, świąteczne instalacje świetlne – Królewski Ogród Światła w Wilanowie.

Cena/osoba1 dzień20 osób – 60zł30 osób – 42zł40 osób – 34zł45 osób – 30zł
  1. SŁODKIE WALENTYNKI, WARSZAWSKIE LEGENDY/WARSZAWA DAWNIEJ I DZIŚ

Spotkanie w Pijalni Czekolady WEDEL, warsztaty: dekorowanie białą czekoladą dwóch pierniczków w kształcie serca, poczęstunek gorącą mleczną czekoladą z bitą śmietana i lentylkami, słodki upominek ze Staroświeckiego Sklepu, dyplom „Mistrza Czekolady”, słodka opowieść o czekoladzie → przejazd na warszawską Starówkę, spacer z przewodnikiem Szlakiem Warszawskich Legend, podziwianie zimowych dekoracji miasta.

Cena/osoba1 dzień20 osób – 91zł30 osób – 74zł40 osób – 65zł45 osób 62
  1. WARSZAWSKIE WALENTYNKI, ZABAWA W SALI ZABAW INCA PLAY

Stare Miasto, Łazienki – najbardziej znane i lubiane legendy i bajki związane z Warszawą → zabawa w sali zabaw Inca Play, gdzie do dyspozycji są: diabelski młyn, skacząca wieża, piracki statek, małpi gaj, pokój wspinaczkowy, labirynt z panelami edukacyjnymi, automaty do gier video, stoły do piłkarzyków → dodatkowo płatne warsztaty dekorowania ciasteczek czekoladą lub zajęcia samodzielnego wykonana pizza – „Włoska robota”.

Cena/osoba1 dzień20 osób – 88zł30 osób – 64zł40 osób – 57zł45 osób – 53zł
  1. WALENTYNKI, KARNAWAŁOWE ZABAWY W STAROPOLSKIM DWORZE

Opowieści ochmistrzyni o tradycji bali do białego rana, sanny i karnawałowych odwiedzin u sąsiadów, o zwyczajach karnawałowych, zapraszaniu gości, wspólnej sannie (czyli kuligu), przygotowaniach do balu, warsztaty: kotyliony i brosze, bileciki karnawałowe, wróżba karnawałowa, nauka „zaczepnego”- karnawałowego tańca „młodzików i panien”, warsztaty kulinarne karnawałowych róż, degustacja karnawałowym specjałem oraz herbatą z cytrusową skórką, zabawa przy muzyce.

Dodatkowo polecana – wizyta w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

Cena/osoba1dzień20 osób – 120zł30 osób – 96zł40 osób – 86zł45 osób – 76zł
  1. WENECKI KARNAWAŁ, WALENTYNKI W LEŚNICZÓWCE PARYŻ

Wędrówka z leśnikiem po lesie → dokarmianie zwierząt w lesie, „elementarz na śniegu” – czytanie tropów ptaków i innych zwierząt → zaproszenie do leśniczówki na ciepły posiłek → pogadanka o zwyczajach karnawałowych w Polsce oraz o najsłynniejszym karnawale w Europie – o karnawale weneckim, prezentacja masek weneckich → warsztaty – Nasze maski karnawałowe → przygotowanie strojów, ozdób, masek, przebieranki → Bal Karnawałowy, konkurs stroju i maski → poczęstunek i degustacja paryskich słodkości.

Cena/osoba1dzień20 osób – 160zł30 osób – 125zł40 osób – 105zł45 osób – 99zł
  1. „Z BABĄ JAGĄ W ZAWODY”, WARSZTATY KULINARNE W KARCZMIE BEDNARSKIEJ

Warsztaty kulinarne wyrobu pierogów lub pizzy, konsumpcja własnoręcznie przygotowanego dania → udział w warsztatach w chacie łowickiej i w inscenizacji „Z Babą Jagą w zawody”, wyrób i wypiek „paluchów” dla Baby Jagi, wyrób latających mioteł, przebieranki w Babę Jagę, przymierzanie strojów łowickich, casting na najładniejszą Babę Jagę oraz najładniejszą Łowiczankę.

Cena/osoba1 dzień20 osób – 130zł30 osób – 104zł40 osób – 97zł45 osób – 92zł
  1. WARSZTATY SAVOIR  VIVRE, MUZEUM W ŁOWICZU

Zajęcia w Karczmie Bednarskiej: omówienie zasad serwowania posiłków, nakrywania do stołu, przeznaczenia poszczególnych części zastawy stołowej, wykład, pokaz i część praktyczna wraz z konsumpcją. Uczestnicy warsztatów mają możliwość poczucia atmosfery prawdziwej restauracji, zamawiają dania i konsumują poszczególne posiłki (przystawka, zupa, danie główne, deser) → zwiedzanie Muzeum w Łowiczu – etnografia Księstwa Łowickiego.

Cena/osoba1 dzień20 osób – 140zł30 osób – 122zł40 osób – 104zł45 osób – 98zł

 

 

Artykuł napisany przez