Niedzielna imprezka w Leśniczówce Paryż! Piknik z Laser Tag (Elektroniczny Paintball*)

MIEJSCE IMPREZY

Leśniczówka Paryż, przepięknie położona w okolicach Ciechanowa. Dojazd z Nowego Miasta w kierunku Ciechanowa i Ojrzenia. 8km od Nowego Miasta, za miejscowością Gucin, po prawej stronie.

TERMIN

31 sierpnia 2014, od godziny 11.00 do godziny 18.00

W PROGRAMIE

Poczęstunek na powitanie: paryskie ciacho, kawa, herbata ….

Obiad „z ogniska”: dania z kociołka, pieczone kiełbaski, smakołyki dla wegetarian.

Warsztaty kulinarne dla małych i dużych.

„Zabawy ludowe” z nagrodami.

Gra terenowa – Laser Tag (Elektroniczny Paintball) – w której mogą wziąć udział również dzieci. Gra odbywa się w lesie pod opieką wykwalifikowanych instruktorów.

WALKA O OPASKĘ VIP –

Gra polega na zdobywaniu elektronicznych baz umieszczonych w terenie.

ZGŁOSZENIA

Ilość miejsc jest ograniczona. W zabawie mogą brać udział dzieci powyżej 10 roku życia.

KOSZT IMPREZY –

Poczęstunek, obiad, warsztaty kulinarne zabawy ludowe – 40zł/osoby

udział w grze – 40zł/osoby

* Elektroniczny Paintball – Laser Tag wywodzi się z systemu szkolenia żołnierzy – MILES (Multiple Integrated Laser Engagement System) wdrożonego w formacjach zmilitaryzowanych USA na przełomie lat 70. i 80.

W systemie elektronicznego paintballa rozgrywka polega do dziś na oznaczaniu przeciwnika, przymocowanym do broni nadajnikiem (lub z nią zintegrowanym) emitującym wiązkę podczerwieni, a ćwiczący noszą na sobie specjalne czujniki w postaci kamizelek bądź opasek na głowę. Przy skierowaniu wiązki w kierunku czujnika odzywa się głośny dźwięk informujący o „trafieniu”, a system rejestruje trafienia, odniesione rany, ilość własnych trafień, ilość wystrzelonej amunicji, skuteczność prowadzonego ognia itp.

Do dziś militarne systemy MILES są jedną z głównych form szkolenia żołnierzy, oddziałów policji, służb specjalnych i innych formacji zmilitaryzowanych. Sukces systemu szkolenia MILES zapoczątkował rozwój cywilnej odmiany elektronicznych znaczników Laser Tag.

 

Artykuł napisany przez